Punkty ładowania samochodów elektrycznych

Zastanawiasz się czy warto kupić samochód elektryczny? A może obawiasz się małej ilości punktów ładowania takich samochodów w Polsce?  Koniecznie przeczytaj poniższy artykuł, a pomożemy Ci podjąć właściwą decyzje!

Czy warto kupić samochód elektryczny? 

Jak pewnie większość osób już wie, według Fit for 55 od 2035 roku będzie obowiązywał zakaz sprzedaży nowych aut spalinowych. Tym samym chcąc lub nie chcąc powoli będziemy przenosić się na są samochody elektryczne. Jak się jednak okazuje, wiele osób już teraz decyduje się na ten krok. Zastanawiasz się z jakiego powodu? Samochody elektryczne zyskały swoją popularność między innymi ze względu na swoje osiągi, które potrafią znacznie przewyższać możliwości aut spalinowych. Co prawda zakup samochodu elektrycznego wiąże się z wyższymi kosztami, jednak niskie koszty jego eksploatacji i możliwość otrzymania dotacji czynią tę inwestycję jeszcze bardziej opłacalną. Cena 100-kilometrowej podróży samochodem elektrycznym waha się od kilku do maksymalnie kilkudziesięciu złotych. Skąd bierze się ta różnica? Za infrastrukturę ładowania odpowiadają tak naprawdę różne strony i dostawcy energii, którzy sprzedają energię elektryczną po różnych cenach. Jeśli samochód jest ładowany w domu lub w pracy, doładowanie akumulatora do pojemności pozwalającej na przejechanie 100 kilometrów waha się od 3 do maksymalnie 20 zł. Właściciele ładowarek domowych coraz częściej wyposażają je w panele fotowoltaiczne, dodatkowo obniżając koszty. Więcej na ten temat na https://eon.pl/dla-biznesu/firmy-i-instytucje/oferta/rozwiazania-dla-biznesu/stacje-ladowania-samochodow-elektrycznych

punkty ładowania samochodów elektrycznych

Czy sytuacja z punktami ładowania samochodów elektrycznych w Polsce wygląda aż tak źle? 

Wbrew powszechnej opinii, w Polsce z roku na rok, a nawet z miesiąca na miesiąc można zauważyć wyraźny wzrost ilości punktów ładowania samochodów elektrycznych. Dzięki temu nawet jeżeli jedziemy w dłuższą, wakacyjną trasę – nie musimy martwić się o to, że nie będziemy mieli gdzie zatankować swojego auta. Szacuje się, że obecnie aktywnych punktów ładowania samochodów elektrycznych w naszym kraju jest ponad dwa i pół tysiąca. Prawdopodobnie z biegiem lat sytuacja będzie wyglądała znacznie lepiej. Tym bardziej im bliżej będziemy ustalonej granicy, od której nowe samochody spalinowe nie będą już produkowane. 

Nie zwlekaj, samochody elektryczne znacznie wspierają środowisko a ich osiągi prezentują się niesamowicie na tle samochodów spalinowych!