Jak wygląda ładowanie hulajnóg elektrycznych?

Hulajnoga elektryczne to środek transportu, który z roku na rok zyskcuje na popularności. Dzięki swoim wymiarom może z powodzeniem ułatwić przemieszczanie się po mieście. Zastosowanie napędu elektrycznego sprawia, że nasze wydatki związane z codziennym dojazdem do pracy znacznie spadną. Jednak jak każdy sprzęt elektryczny hulajnoga musi być ładowana przez odpowiedni zasilacz. Sprawdźmy, co wpływa na szybkość ładowania hulajnogi i jak powinno przebiegać ładowanie. 

Jak przebiega ładowanie hulajnóg?

Aby naładować hulajnogę elektryczną, nie potrzebujemy specjalistycznego sprzętu. W odróżnieniu od samochodów elektrycznych nie musimy również dysponować gniazdkiem o wyższym napięciu. Po rozładowaniu hulajnogi wystarczy podpiąć zasilacz do gniazdka w naszym domu, a następnie do hulajnogi. Reszta procesu przebiegnie automatycznie, w przypadku większości modeli hulajnóg po naładowaniu akumulatora ładowanie zostanie automatycznie przerwane. 

Ile trwa naładowanie hulajnogi elektrycznej?

Ładowanie hulajnóg może trwać od kilku do kilkunastu godzin. Szybkość ładowania zależy od pojemności akumulatora, jaki posiada hulajnoga i mocy zasilacza. Im zasilacz będzie miał większe napięcie, tym szybciej akumulator zostanie napełniony. Duże akumulatory, mimo że są ładowane dłużej, to pozwalają na pokonanie większego dystansu, co rekompensuje czas poświęcony na ładowanie. Koszt samego ładowania związany jest z ilością zużytego prądu, co sprawia, że możemy znacznie obniżyć koszty, decydując się na instalacje odnawialnych źródeł energii. 

ładowanie hulajnóg

Jaki dystans możemy przejechać po naładowaniu hulajnogi? 

Każda hulajnoga wyposażona jest w akumulator pozwalający na przejechanie określonego dystansu. Im większa jest jego pojemność, tym dystans może być większy. Jednak musimy pamiętać, że wraz ze zwiększeniem pojemność akumulatora rośnie czas konieczny na ładowanie hulajnóg. Dodatkowo wpływ ma waga osoby, która jedzie na hulajnodze. Im jest ona cięższa, tym więcej energii zostanie zużyte na pokonanie dystansu. Obecnie większość hulajnóg ma zasięg powyżej 20 km, jest to dystans pozwalający na dojazd w dowolne miejsce na terenie większości miast. Jednak na wszelki wypadek warto zawsze posiadać ładowarkę, która pozwoli naładować nasz pojazd w razie potrzeby.