Fotowoltaika dla firm – szansa na zmniejszenie kosztów

Fotowoltaika to bardzo interesująca alternatywa pozyskania prądu dla firm, które planują obniżenie kosztów działalności przedsiębiorstwa. Rosnące ceny energii to duży problem dla wielu przedsiębiorstw, dla których koszty prądu są dużym wydatkiem. Fotowoltaika dla firm to rozwiązanie, które daje poczucie bezpieczeństwa i samodzielność. Dlaczego warto zainwestować w instalację fotowoltaiczną?

Mikroinstalacja fotowoltaiczna – sposób na niezależność

Fotowoltaika dla firm nadal bardzo często kojarzy się przedsiębiorcom z dużym wydatkiem na instalację fotowoltaiczną. Nie jest to prawda.

Fotowoltaika dla firm wspierana jest przez kilka programów unijnych, które są w stanie znacząco zmniejszyć koszt założenia instalacji fotowoltaicznej. Dodatkowo trzeba pamiętać, że wykorzystywanie energii słonecznej jest sposobem na uniezależnienie się od dostawców energii, których ceny nieustannie rosną.

Zakładając instalację fotowoltaiczną do 50 kWp, czyli tak zwaną mikroinstalację, nie trzeba uzyskać pozwolenia na budowę. Wymagane jest wyłącznie zgłoszenie do zakładu energetycznego. Jest to dla przedsiębiorców wyjątkowo korzystny zapis. Uzyskana moc jest stosunkowo duża, pozwoli na zaspokojenie potrzeb wielu przedsiębiorstw, a jednocześnie brak dodatkowych pozwoleń znacząco wpłynie na skrócenie procesu inwestycyjnego.

Prosument – czy to jest korzystne?

Nowelizacja ustawy OZE z 2019 roku pozwala przedsiębiorcom, tak jak osobom prywatnym, pozostać prosumentami. Co to znaczy dla przedsiębiorcy?

Przedsiębiorca jednocześnie staje się producentem oraz konsumentem energii elektrycznej. Dzięki temu przedsiębiorcy mają szansę na odzyskanie ewentualnych nadwyżek energii. Wcześniejsza ustawa nie dawała takich możliwości, co prowadziło do tego, że przedsiębiorcy, którzy wytwarzali większą ilość energii niż byli w stanie zużyć byli stratni.

Nowoczesna fotowoltaika dla firm to rozwiązanie przyszłości, które pozwoli zredukować koszty prowadzonej działalności wpływając na zwiększenie dochodu firmy. Jest to rozwiązanie korzystne dla firmy oraz środowiska naturalnego, co również ma ogromne znaczenie dla wizerunku przedsiębiorstwa.