Dlaczego warto założyć panele fotowoltaiczne dla firm?

Każde przedsiębiorstwo działające w Polsce musi się zmierzyć z rosnącymi kosztami funkcjonowania. Doskonałym tego przykładem są rosnące ceny za energię elektryczną. W tym przypadku przedsiębiorstwo ma jednak możliwości zabezpieczenia się przed dalszymi wzrostami cen.

Instalacja paneli fotowoltaicznych

Ogniwa fotowoltaiczne dla firm to doskonały sposób na obniżenie kosztów działania przedsiębiorstwa. Z powodu nowelizacji ustawy o odnawialnych źródłach energii małe i średnie przedsiębiorstwa, korzystające z instalacji fotowoltaicznych o mocy do 50 kW, mają możliwość odesłania nadmiaru wyprodukowanej energii do sieci lub jej odsprzedaży zakładom energetycznym.

Firma, która skorzystała z możliwości odesłania niepotrzebnej energii do sieci może ją odebrać w okresie do 12 miesięcy bez dodatkowych kosztów. W praktyce oznacza to, że przedsiębiorstwo może użyć wyprodukowaną w okresie letnim energię w miesiącach zimowych!. Dzięki takiemu rozwiązaniu opłacalność zainwestowania w nowoczesne panele fotowoltaiczne dla firm jest niemalże pewna!

Obniżenie kosztów funkcjonowania firmy

Najważniejszą korzyścią związaną z instalacją paneli fotowoltaicznych przez przedsiębiorstwo jest obniżenie rachunków za prąd. Jest to szczególnie istotne w przypadku niewielkich przedsiębiorstw produkcyjnych, gdzie rachunki za energię elektryczną stanowią istotną część kosztów działania. Dzięki wykorzystaniu instalacji obniżą się rachunki za prąd, a tym samym zyska się możliwość zaoferowania produktu końcowego klientom po niższej cenie.

Bezpieczeństwo dostaw

Warto jednak podkreślić, że obniżenie rachunków to nie jedyna zaleta montażu instalacji fotowoltaicznych. Każdy przedsiębiorca wie, że zakłady energetyczne w Polsce w okresie letnim często zmuszone są do odcinania dostawca prądu dla firm. Jest to bezpośrednio związane z przeciążeniem starej instalacji przesyłowej w czasie panowania wysokich temperatur.

Przedsiębiorstwo posiadające własną instalację fotowoltaiczną nie jest jednak narażone na odcięcie dostaw prądu, ze względu na możliwość jego samodzielnej produkcji. Tym samym firma nie jest jej narażona na ogromne koszty związane z zaprzestaniem działalności.