Punkty ładowania samochodów elektrycznych

W ostatnich latach coraz więcej mówi się o globalnym ociepleniu i innych, proekologicznych rozwiązaniach. Nie inaczej wygląda to obecnie w kontekście motoryzacji. Według dyrektywy uchwalonej przez Unię Europejską, od 2035 roku samochody spalinowe można będzie zakupić jedynie na rynku wtórnym. Ma to na celu oczywiście wymuszenie na obywatelach przejścia na samochody elektryczne. 

Samochody elektryczne – zalety

Oprócz tego, że mają pozytywny wpływ na środowisko, samochody elektryczne posiadają również szereg innych zalet, w tym między innymi:

  • oszczędność. Wpływa na nią tańszy koszt użytkowania w porównaniu do samochodów benzynowych. Co więcej, ceny prądu są zdecydowanie bardziej stabilne, a ceny paliw potrafią niestety w krótkim czasie zmieniać się diametralnie. 
  • większa wydajność. Samochody elektryczne coraz częściej osiągają niesamowite osiągi, niedostępne dla większości aut spalinowych. 
  • ciche użytkowanie. Komfort jazdy jest na bardzo wysokim poziomie. Nie posiadają one silnika, więc nawet przy dłuższych trasach i autostradowych prędkościach – hałas będzie praktycznie niewyczuwalny. 
  • wbrew powszechnej opinii – nieskomplikowana budowa. Silniki EV nie mają konieczności wymiany filtrów czy olejów. 
samochód ładowany w punkcie ładowania samochodów elektrycznych

Punkty Ładowania samochodów elektrycznych w Polsce

Wiele osób, które rozważa zakup samochodu elektrycznego, obawia się o późniejsze ładowanie. Infrastruktura zarówno w Polsce, jak i na całym świecie, rozwija się w niesamowitym tempie. Powstaje wiele nowych, dedykowanych stacji, punktów ładowania samochodów elektrycznych. Co więcej, wiele z nich to tak zwane „stacje szybkiego ładowania”. Naładowanie akumulatora samochodu elektrycznego o pojemności 50kWh może zatem trwać nawet krócej niż 30 minut. To zdecydowanie niszczy stereotyp o tym, że konieczność ładowania auta skutkuje straconym całym dniem. Więcej o punktach ładowania samochodów elektrycznych znajdziesz w artykule E.ON.

Wpisując „punkty ładowania samochodów elektrycznych” w wyszukiwarkę Google odnajdziesz mapę tych stacji w całej Polsce. Dzięki temu odpowiednio zaplanujesz swoją trasę, tak aby naładować samochód jak najbliżej miejsca docelowego.