G11- co oznacza ta nazwa taryfy prądu?

Na polskim rynku energetycznym panuje prawdziwa różnorodność i bogactwo, szczególnie jeśli chodzi o wybór odpowiedniej taryfy prądu. Odbiorcy prywatni, a także biznesowi energii elektrycznej doskonale bowiem wiedzą, że rozliczanie zużycia prądu w naszym  kraju bazuje na systemie taryfowym. Warto zauważyć, że to G11 jest obecnie jedną z tych taryf, z której korzysta zdecydowana większość odbiorców w naszym kraju. Wobec tego warto wiedzieć, do czego odnosi się sama nazwa G11 i dla kogo przeznaczona jest ta taryfa prądu?

G11 – co oznacza nazwa tej taryfy?

G11 to nazwa taryfy prądu, z której obecnie korzysta większa część odbiorców prywatnych w naszym kraju. Tak naprawdę, każda nazwa taryfy ma ogromne znaczenie i już sama z siebie determinuje dla kogo przeznaczona jest dana taryfa i kto na niej najwięcej skorzysta. Wobec tego jak można rozszyfrować nazwę G11? Otóż:

  • literka G w nazwie taryfy- pierwsza litera „G” odnosi się do grupy użytkowników, która z tej taryfy może skorzystać. G jest oznaczeniem stosowanym w odniesieniu do gospodarstw domowych.
  • cyferka 1 w nazwie taryfy- pierwsza cyferka 1, w nazwie taryfy G11 odnosi się do maksymalnego zużycia prądu, które oferuje dana taryfa. W tym wypadku maksymalna moc prądu wynosi 40 kW.
  • druga cyferka 1 w nazwie taryfy-  druga cyferka 1 w nazwie taryfy G11 odnosi się do niczego innego jak tylko do ilości stref w jakich prąd ten może być rozliczany. W tym wypadku mówimy o rozliczeniu jednostrefowym.
przysłanie prądu w taryfie g11 do domów

Kto skorzysta na taryfie G11 najwięcej?

Taryfa G11 od E.ON jest jedną z najczęściej wybieranych taryf prądu w naszym kraju. Jest ona przeznaczona dla gospodarstw domowych, czyli dla prywatnych użytkowników. Co więcej, zgodnie z założeniami taryfy G11 prąd ten rozliczany jest jednostrefowo. Co to oznacza w praktyce? Otóż nic innego jak to, że stawki prądu zarówno w dzień jak i w nocy są takie same. Właśnie dlatego taryfa G11 jest nazywana taryfą dla wszystkich, którzy cenią sobie stabilności stałe opłaty za prąd.