Funkcjonalne meble w postaci ławek solarnych

Mówiąc o ekologicznych rozwiązaniach technologicznych, warto wymienić te pozwalające wykorzystywać odnawialne źródła energii. Przykładem są ławki solarne, które można coraz częściej spotkać w przestrzeni publicznej. Mile widziane są modele, które wyposażone są w funkcję ładowania urządzeń elektronicznych, dzięki czemu mieszkańcy mogą bezpłatnie korzystać z prądu wytworzonego przez ogniwa fotowoltaiczne.

Czym są ławki solarne?

Ławki solarne do złudzenia przypominają te tradycyjne. Różnią się jednak bardziej nowoczesnym designem i funkcjonalnością. Pełnią funkcję mebla, na którym można usiąść, jednocześnie pozwalając na naładowanie baterii w posiadanym urządzeniu mobilnym. Wystarczy podłączyć je kablem, co umożliwia wejście USB, w które została wyposażona taka smart ławka. Innowacyjność mebli solarnych polega na tym, że mają wbudowane panele fotowoltaiczne, dzięki którym możliwe jest pozyskiwanie energii słonecznej i zamienienie jej na energię elektryczną. Jest to rozwiązanie w pełni ekologiczne, nieemitujące żadnych zanieczyszczeń do atmosfery.

Funkcjonalność ławek zasilanych energią słoneczną

Coraz więcej miast można określić mianem smart, a wszystko to dzięki wzbogacaniu ich o inteligentne technologie. Przykładem jest ławka solarna, z której można korzystać bezpłatnie. Działa ona wszędzie tam, gdzie jest dostęp do promieniowania słonecznego i nie generuje żadnych kosztów. Jest wręcz odwrotnie – przynosi same zyski i to wszystkim mieszkańcom. Nic więc dziwnego, że meble solarne cieszą się rosnącą popularnością i są mile widziane w przestrzeni publicznej. W zależności od modelu ławka solarna może być mniej lub bardziej funkcjonalna. Możliwe jest naładowanie przy jej pomocy baterii w urządzeniach mobilnych typu smartfon, laptop czy tablet. Wszystko to za pośrednictwem kabla USB. Nie brakuje też ławek, które mają podgrzewane siedzisko, co jest niezwykle praktyczne podczas okresu jesienno-zimowego. Ławka solarna może mieć wbudowany specjalny ekran, na którym wyświetlane są informacje o aktualnych warunkach pogodowych, jakości powietrza. Ekrany coraz częściej wykorzystywane są do wyświetlania treści reklamowych. Niektóre modele ławek solarnych mogą mieć nawet wbudowane radio.